Haberler

11.11.2022

Okulumuzda Gerçekleştirilen Deprem Tatbikatı Başarı ile Uygulandı

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla, Düzce Depreminin yıl dönümü dolayısıyla İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Deprem tatbikatı okulumuzda başarı ile uygulandı.

 Okulumuzda Gerçekleştirilen Deprem Tatbikatı Başarı ile Uygulandı

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla okulumuzda deprem tatbikatı gerçekleştirildi.
 
İstanbul Valiliği kararı gereği 11 Kasım tarihinde İstanbul genelinde yapılan "Çök - Kapan - Tutun" tatbikatına katılan öğrencilerimiz, tatbikat kapsamında olası bir acil durum söz konusu olduğunda tahliye işlemi sırasında neler yapması, hangi çıkış yerlerini kullanmaları gerektiğini bilmeleri, okulumuzdaki toplanma yerleri belirtilmişse buralarda nasıl bir düzenin alınmasının bilinmesi konusunda eğitimler verildi.

Düzce Depreminin yıl dönümü dolayısıyla İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Deprem tatbikatı okulumuzda başarı ile uygulandı. Öğrencilerimiz sınıflarında bilgilendirildikten sonra tatbikat gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz ilk siren sesinde çök, kapan, tutun yaparak bekleyip ikinci siren sesiyle deprem toplanma alanına geçtiler. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat