Haberler

29.09.2022

Öğrencilerimiz Matematiksel Becerilerini de Kullandıkları Bilgi Dolu Heyecan Verici Bir Etkinliğe Katıldı

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, matematik bölümümüz tarafından gerçekleştirilen web 2.0 tabanlı Define Avı etkinliğine katılarak okulumuzun farklı alanlarında yer alan QR kodlardaki soruların yanıtlarını aradıkları bilgi dolu heyecan verici bir yolculuğa çıktı.

Öğrencilerimiz Matematiksel Becerilerini de Kullandıkları Bilgi Dolu Heyecan Verici Bir Etkinliğe Katıldı

Ekrem Elginkan Lisesi Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, matematik bölümümüz tarafından gerçekleştirilen web 2.0 tabanlı Define Avı etkinliğine katıldı.

Öğrencilerimizden oluşan Define Avı takımları telefonlarına indirdikleri uygulama ile okulumuzun farklı alanlarında yer alan QR kodlardaki soruların yanıtlarını aradıkları bilgi dolu heyecan verici bir yolculuğa çıktı.

Matematik bölümümüz tarafından gerçekleştirilen “Define Avı” etkinliğinde öğrencilerimiz okulun farklı alanlarına saklanan ipuçlarını kare kodları okutup matematiksel becerilerini de kullanarak akıl oyunları temalı soruları çözerek bir sonraki istasyondaki tüm soruları yanıtlamak için yarıştı. Sorulara verdikleri yanıtlarla macera puanlarını toplayarak Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar’ın odasında gizlenmiş son hedef olan defineye ulaşan ilk takımımız yarışmayı birinci sırada tamamlayarak definenin sahibi sahibi oldu.

Okulumuza yeni başlayan Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin okulu tanımalarına da sağlayan Define Avı etkinliği öğrencilerimizin takım arkadaşlarıyla uyumlu bir iş birliği, ekip çalışması ve  yardımlaşma gibi becerilerini de geliştirmelerine katkı sağlarken, benzersiz bir ortak deneyim yaşamalarına olanak sağladı.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat