Haberler

12.01.2022

12 IB Öğrencimiz Alp Arda Barlas 45 Tam Puanla IB Diplomasını Aldı

Ekrem Elginkan Lisesi 12 IB öğrencimiz Alp Arda Barlas, Kasım 2021'de girdiği Uluslararası Bakalorya Programı IB sınavında üstün bir başarı ortaya koyarak 45 tam puan aldı. Dünyada her yıl IB sınavına giren öğrencilerin sadece %1'i bu başarıyı elde etmektedir.

12 IB Öğrencimiz Alp Arda Barlas 45 Tam Puanla IB Diplomasını Aldı

Ekrem Elginkan Lisesi 12 IB öğrencimiz Alp Arda Barlas, Kasım 2021'de girdiği Uluslararası Bakalorya Programı IB sınavında üstün bir başarı ortaya koyarak 45 tam puan aldı. Dünyada her yıl  IB sınavına giren öğrencilerin sadece %1'i bu başarıyı elde etmektedir. 12 IB öğrencimiz Kanada'nın seçkin üniversitelerinden McGill Üniversitesi (McGill University) ve Amerika Birleşik Devletlerinde Vermont Üniversitesinden (University of Vermont) burslu olarak  kabul aldı. Başvurduğu diğer üniversitelerden de kabullerini bekliyor. 
 
Dünyada 150'den fazla ülkeden 200 bin öğrencinin eğitim gördüğü Uluslararası Bakalorya Diploma Programında diploma sınava giren Ekrem Elginkan Lisesi 12 IB sınıfı öğrencilerimizin  %46’sı 40 ve üzeri puan almayı başarırken %100'lük başarı geleneğimizi sürdürerek 37'lik ortalama puan ile dünya ortalamasının üzerine çıktı. IB diplomalarını almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizin başvuru süreci devam ediyor. 
 
IB sınavında elde ettikleri başarılı sonuçlarla gururlandıran 12 IB öğrencilerimizi, aldığı tam puanla İTÜ GVO ailesini sevindiren Alp Arda Barlas'ı, bu başarıda emeği olan öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyor, tüm öğrencilerimize parlak bir gelecek diliyoruz.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat