Haberler

26.09.2022

Öğrencilerimiz 26 Eylül Dil Bayramını ‘’Türkçesi Varken’’ Yarışmasıyla Kutladı

Lise öğrencilerimiz, Dil Bayramı kapsamında Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizin yer aldığı ‘’Türkçesi Varken’’ yarışmasında öğrencilerimiz dilimize yerleşmiş yabancı kelimelerin Türkçelerini bilmeye çalıştı.

Öğrencilerimiz  26 Eylül Dil Bayramını ‘’Türkçesi Varken’’ Yarışmasıyla Kutladı

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, Dil Bayramı kapsamında Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizin yer aldığı ‘’Türkçesi Varken’’ yarışmasında öğrencilerimiz dilimize yerleşmiş yabancı kelimelerin Türkçelerini bilmeye çalıştı.

Yarışmanın başında ve sonunda dilimizin doğru kullanımı üzerine keyifli videolar izleyen öğrencilerimiz eğlenerek öğrendi. Türkçe bölümü öğretmenlerimizin jüri olduğu yarışmanın sonunda dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi.

1932 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde toplanan I. Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü 26 Eylül, ülkemizde “Dil Bayramı” olarak kabul edilmiştir. Her yıl kutlanacak bir bayram günü olan 26 Eylül, dil ve kültür tarihimizin yeni bir dönüm noktasıdır. Türk dilini geliştirme, zenginleştirme ve özünü kaybetmeden yaygınlaştırma gayesiyle yapılacak çalışmalara sahip çıkma düşüncesinin teminatıdır.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat