Haberler

24.06.2022

2022 Mezunlarımızı Gururla Uğurladık

Ekrem Elginkan Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı Mezuniyet Töreniyle bugünün yarını, yarının umudu olan çocuklarımızı kendi öykülerini yazmak üzere uğurladık.

2022 Mezunlarımızı Gururla Uğurladık

Lise öğrencilerimiz, hayalini kurdukları üniversite yaşamlarına bir adım daha yaklaştıkları mezuniyet töreni için son kez sahnedeydi! Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, Genel Müdürümüz Nevzat Özkök, Okul Müdürlerimiz, Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz 2021 mezunlarımızı bu anlamlı günde yalnız bırakmadı.

Okul bahçemizde gerçekleştirilen mezuniyet törenimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlık yarınlar için bıkmadan çalışan eğitimcilerin manevi huzurunda yapılan saygı duruşu, ardından İstiklal Marşımızı ve Okul Marşımızın okunmasıyla başladı.

"Okullarınızın sınırlarını aşan başarılarınızla gurur duyuyoruz."
Mezunlarımızın hayatında iz bırakacak, geriye dönüp baktıklarında gururla hatırlayacakları bu anlamlı törenin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Güngör Evren, "Diploma törenleri yaşamın unutulmaz, en önemli anlarındandır. Uzun yıllar süren çabalarınızın ürününü toplama günüdür. Kıymetli velilerimizin desteği olmaksızın bu koşu tamamlanamazdı. Kıymetli yönetici ve öğretmenlerimize, idari kadrolarımıza emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili öğrencilerimiz, okullarınızın sınırlarını aşan başarılarınızla gurur duyuyoruz. Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, bilimin yol göstericiliğine inanmış, çevreye saygılı çağdaş insan olmaları vazgeçilmez hedeflerimiz arasındadır. Sevgili mezunlarımız, bundan sonraki yaşamınızda belirttiğim ilkeler doğrultusunda başarılı olacağınıza inanıyorum. Sanat, spor ve günlerinizi güzelleştirecek etkinlikler yaşamınızdan eksik olmasın. Sevgili mezunlarımız, kıymetli aileleri ve değerli öğretmenlerimiz bu özel günde hepinizi en iyi duygularımla yürekten kutluyorum. Yarınlarımızı aydınlatacak gençler yolunuz açık olsun."

"Sizler ülkemiz için birer cevher, gelecek için umutsunuz."
Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar konuşmasında şunları söyledi; "Sizler çok iyi yetişmiş, güvenilir, çalışkan gençlersiniz. Lütfen çalışmaktan asla vazgeçmeyin. Sizler ülkemiz için birer cevher, geleceğimiz için umutsunuz. Başarı yolunda oldukça fazla engel ile karşılaşacaksınız ama pes etmeden tüm gücünüz ile çalışıp sonunda başarılı olacaksınız. Kolay yoldan elde edilenler kısa zamanda kaybolur. Mücadele ederek elde edilenler ise kalıcıdır. Bazen yol biraz uzun ve karmaşık görünebilir ama o yolda neler öğreneceğinizi kimse bilemez. Cumhuriyetin temel değerlerini özümsemiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda, ülkesi, ailesi ve kendisi için en iyisini yapacak siz sevgili mezunlarımıza hayatları boyunca sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum."

Açılış konuşmalarının ardından okulumuzu birincilikle bitiren Kaan Karademir'e, ikincilikle bitiren Buse Sevindik'e ve üçüncülükle bitiren Gülsüm Aleyna Demirel'e plaketleri takdim edildi. Plaket töreni sonrası okul birincimiz Kaan Karademir, mezuniyet kütüğüne adını çaktı. Okul Aile Birliği yöneticilerimiz, okulumuzu dereceyle bitiren öğrencilerimiz için hazırladıkları hediyelerini sundu.  

Bayrak ve flama devir teslim töreninde duygulu anlar yaşandı!
Duygulu anların yaşandığı bayrak flama devir teslim töreninde İTÜ GVO'lu olmanın onuru ve ayrıcalığını yaşayan öğrencilerimizden Balca Hakgüden ve Burak Bahçeli bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı ve okulumuzun flâmasını 11.sınıf öğrencilerimiz adına arkadaşları Lal Çinici ve Alper Ketenci’ye teslim etti.  

"Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ülkemizi “muasır medeniyetler seviyesine” ulaştıracak ve medeniyetimizi daha iyi bir geleceğe taşıyacak olanlar bizleriz."
2021 mezunlarımız adına veda konuşması yapan 2022 Ekrem Elginkan Lisesi Okul Birincimiz Kaan Karademir şunları söyledi: "Gelecekte her nerede olursak olalım, her ne işle uğraşıyor olursak olalım temennimdir ki her birimiz hayattan ve kendimizden yüksek bir tatmin duyuyor ve en önemlisi mutluluğu ve huzuru bir yerlerden bulmuş oluruz. Bence hayatta bunları elde etmenin en etkili yolu da bir konuda çok iyi olmak ve kayda değer bir şeyler üretmek. Adımızı geleceğe taşıyacak bir iz bırakmak bu dünyada. Bu da ancak çok çalışmakla mümkün. Ülkemizi bilim, sanat ve özgür düşünce ışığında; içinde bulunduğu vasat altı durumdan kurtarıp Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “muasır medeniyetler seviyesine” ulaştıracak ve medeniyetimizi daha iyi bir geleceğe taşıyacak olanların biz olduğumuz bilinciyle hareket ederek Atatürk ilkelerini ve Atatürkçü düşünceyi hayatımızın her alanında kendimize rehber edinmeli, hep daha iyisi için çalışmalı ve çaba sarf etmeliyiz. Daha iyi olmalıyız. Biz, bir şeyleri değiştirecek güce sahibiz çünkü. Ve asla unutmamalıyız ki her zaman daha iyisi olabilir. Bu yolda bizlerden yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen başta okul müdürümüze ve tüm öğretmenlerime şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum." 

Konuşmaların ardından öğrencilerimiz mezuniyet plaketlerini ve diplomalarını öğretmenlerinden aldı.  

Tören sonunda öğrencilerimiz kep atarak mezuniyetlerini kutladı.

Sevgili 2022 mezunlarımız, iyi insan olun, iyi yaşayın, başarılı ve mutlu olun. Atatürk ilkeleriyle aydınlanan yolunuz hep açık olsun. 

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat