Haberler

31.10.2022

Kuruluşunun 99. Yılında Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla, Gururla Kutladık

Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla, ülkemizin kuruluşunun ve ulusumuzun var oluşunun tarih sayfalarına yazıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kuruluşunun 99. yıl dönümünde coşkuyla kutladık.

Kuruluşunun 99. Yılında Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla, Gururla Kutladık

Ekrem Elginkan Lisesi yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla, ülkemizin kuruluşunun ve ulusumuzun var oluşunun tarih sayfalarına yazıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kuruluşunun 99. yıl dönümünde coşkuyla kutladık. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşısının okunmasıyla başlayan törenimizin açılış konuşmasını Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar gerçekleştirdi.  Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar konuşmasında şunları söyledi: "Benim Cumhuriyetim özgürce eğitim alıp, kendi ülkemde dilimi konuşabildiğim, istediğm mesleği seçebildiğim, hakkımısavunabildiğim bir ülkee yaşamaktır. Biz sahip olduğumuz cumhuriyet için ne yapabiliriz. İlk yapmamızg ereken şey, birlik ruhunu kaybetmememiz gerekir. Farkındalığımzı arttırmamız gerekiyor. Sosyal becerilerimizi geliştirmemiz gerekiyor. Teknolojiyi sadece kullanan değil üreten de olmalıyız. Azim ve kararlılıkla çalışmalıyız. Bize bu güzel ülkede yaşama fırsatı veren Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve varını yoğunu ortaya koyan tarihimizin tüm kahramanlarına binlerce kez teşekkür ediyoruz. Ruhunuz şad olsun. Şimdi sıra bizde. Biz de kutsal bildiğimiz vatan toprağımız için var gücümüzle çalışacağız çünkü Cumhuriyet Biziz. Bayramımız kutlu olsun." 

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen piyano ve keman dinletisi sonrasında Ekrem Elginkan Lisesi öğrencileri adına Ayşenaz Edizcan duygusal bir konuşma yaptı. Törende 29 Ekim Ateşi’nin Yanışı isimli drama gösterisi yine öğrencilerimiz tarafından sahnelendi. Lise öğrenci orkestramız ve vokal grubumuzun tören sonunda seslendirdikleri Cumhuriyet şarkılarıyla törenimiz sona erdi.

Okulumuzda gerçekleştirilen törenin yanı sıra öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte 28 Ekim ve 29 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Sarıyer İlçe Milli Eğitim Bakanlığı resim töreninde de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldık. 

İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğretmen ve öğrencileri olarak bizler, Cumhuriyet ideallerini gerçekleştirmek için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Bizler, cumhuriyet devrimlerimizi yücelterek bir meşale gibi nesilden nesile devredeceğiz. Bizler bu vatanın, demokrasinin ve özgürlüklerimizin devamını sağlamak için sorumluluk almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Eğer bir borcumuz var ise atalarımıza, en güzel ödeme şekli, Atatürk’ün inancıyla çalışmaktır. Unutmayalım ki Cumhuriyet, biziz!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99. yıl dönümü, kutlu olsun!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat