Haberler

15.12.2022

Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü Öğrencilerimiz Koç Müzesi Renkli Matematik Dünyasını Gezdi

Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü öğrencilerimiz kulüp çalışmaları kapsamında Koç Müzesi- Renkli Matematik Dünyası gezisine katıldı.

Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü Öğrencilerimiz Koç Müzesi Renkli Matematik Dünyasını Gezdi

Ekrem Elginkan Lisesi Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü öğrencilerimiz kulüp çalışmaları kapsamında Koç Müzesi- Renkli Matematik Dünyası gezisine katıldı.

Müzeyi gezen öğrencilerimiz, "Renkli Matematik Dünyası-Eğlen+Öğren" bölümündeki interaktif deneylere de katılarak keyifli bir gün geçirdi.

Gezide temel matematik kurallarının geçmişte nasıl çözümlere dönüştüğünü öğrenme şansı yakalayan öğrencilerimiz, Parabol kavramının Mimar Sinan tarafından yapılan kemerlerde nasıl kullanıldığını deneyimleyerek denge ve simetrinin önemini kavradı. Bunun yanı sıra örüntü ve ekleme ile oluşturulan Da Vinci’nin köprüsünü yaparak çok temel matematik kavramlarının büyük problemlerin çözümüne nasıl katkıda bulunduğunu gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Öğrencilerimiz, Koç Müzesi- Renkli Matematik Dünyası gezisinde pisagor teoreminin modelleme ile geometrik ispatını deneyimlemiş ve çok kullandıkları bir teoremin aslında nasıl oluşturulduğunu öğrendiler.

Atölyede ayrıca birçok temel fizik kurallarının etkinlikleri ile öğrendikleri, gözlemledikleri ve keyif aldıkları bir gün yaşamışlardır.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat