Haberler

28.11.2022

Lise Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Bir Araya Geldi

Lise öğrencilerimiz, 2012 Mezunumuz Merve Gülser ve 2014 Mezunumuz Ali Emre Öztürk ile bir araya geldi. Mezunlarımız, “Ben Lisedeyken” konulu seminerde lise yaşamlarını ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Lise Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Bir Araya Geldi

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, 2012 Mezunumuz Merve Gülser ve 2014 Mezunumuz Ali Emre Öztürk ile bir araya geldi.  Mezunlarımız,  sunuculuğunu 10-B sınıfı öğrencimiz Dora Enginarlar'ın yaptığı “Ben Lisedeyken” konulu seminerde lise yaşamlarını ve tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

2008 yılında Ekrem Elginkan Lisesinde lise yaşamına başladığını ifade eden başarılı mezunumuz Merve Gülser, “Çok keyifli anılar biriktirdiğim, hocalarımın destekleriyle hem akademik hem de sosyal yaşamım için güzel adımlar attığım Ekrem Elginkan Lisesi, istediğim her şeyi deneyimleyebildiğim, hocalarımla birebir iletişim kurabildiğim bir ortam sundu bana.” dedi.

Gülser: “Lise yıllarıma geri dönüp baktığımda her şey çok güzeldi.”

Lisede aldığı eğitimin üniversiteye adaptasyonunu kolaylaştırdığını ifade eden mezunumuz şunları ifade etti: “Geri dönüp baktığımda birebir ilişkiler çok güzeldi. Arkadaşlıklarımız çok güzeldi. Hocalarımızla birebir iletişim kurabiliyor olmak da bizim için büyük bir şanstı. Lisede her şeyin içinde var olmak üniversiteye oldukça kolay adapte olmamı sağladı.”

“Hata yapmaktan korkmayın, proaktif olun. Dengede olmayın unutmayın”

Kendi tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilerimize önerilerde de bulunan Mezunumuz Merve Gülser konuşmasına şöyle devam etti: “Sizin için hedefiniz çok önemliyse onun için disiplinli, planlı ve hedef odaklı bir şekilde çalışmaya devam etmek çok önemli. Lisedeki eğitimimle yurt dışında burs hakkı elde ederek okudum. Öğrenciliğim döneminde aldığım bursa ek olarak çalışma tecrübesi de yaşadım. Bu tecrübede bana çok kıymetli katkılar sağladı. Bu bilinçle ilerlemenizi öneriyorum. Hata yapmaktan korkmayın, hatanızı telafi ederek ondan ders alarak yolunuza devam edin. Proaktif olun. Hiçbir şey hazır bir şekilde kişilerin önüne serilmiyor. Korkmayın, herkes aynı yoldan geçti. İlgilendiğiniz alanda belli noktalara gelmiş kişilerle iletişim kurmaya, ilgi duyduğunuz alanla ilgili sorular sormaya gayret edin. Ancak en önemlisi dengede olmayı unutmayın. Yapmak istediğiniz şeye odaklanın, çalışın ama sosyalleşmeyi de atlamayın. Festivallere katılın, arkadaşlarınızla vakit geçirin.

Öztürk; “Akademik başarımın yükselmesinde ve İngilizce eğitiminde lise bana çok şey kazandırdı.”

Ekrem Elginkan Lisesi 2014 mezunumuz Ali Emre Öztürk, “Hayatım ve Tavsiyelerim” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Lise eğitimi öncesinde farklı özel okullarda eğitim aldığını ifade eden mezunumuz Ali Emre Öztürk, “Akademik olarak çok başarılı bir öğrenci değildim. SBS sonuçlarım da çok parlak değildi. Lise arayışında olduğumuz bir dönemde Ekrem Elginkan Lisesini bulduk ve görüştük. Özel okullarda okumuş olmama rağmen lisede hazırlık okudum ve şimdi iyi ki hazırlık okudum diyorum. Çünkü aldığım nitelikli yabancı dil eğitimi hem üniversite yaşamımda hem de üniversite sonrası farklı bir ülkede mesleğimi icra etme konusunda çok yardımcı oldu.  Hazırlık sonrası akademik başarımın yükseldiğini gördükçe yapabildiğim fark ederek daha da motive oldum. Daha çok çalışmaya başladım. Bu sürede ileride ne okumak istediğime karar verdim ve Tıp Fakültesi için çalışmaya başladım. Ve 2014 yılında mezun olduğum yıl iyi bir üniversite sonucuyla Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Akademik kadrosu gerçekten çok nitelikli. Hocalarımız tüm öğrencilerle birebir ilgileniyor, bu bence her açıdan büyük bir şans. Böyle bir ortamda başarılı olmak büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Sosyal açıdan katıldığım faaliyetlerle lisede önemli deneyimler kazandım.”

Lise eğitimi öncesinde çekingen bir çocuk olduğunu da ifade eden mezunumuz konuşmasına şöyle devam etti: “Liseye başlamadan önce farklı okullarda okudum o kalabalıklar arasında kendimi pek bulamadım. Yapmak istediğim şeyler için kendime orada yer bulamıyordum. Ancak lisede yapmak istediğim her şey ile ilgili okulum tarafından teşvik edildim. Lisede MUN, tiyatro kulübü, sportif faaliyetler, okul meclis başkanlığı vs. her konuda çok önemli deneyimler kazandım.”

“Hata yapmaktan korkmayın.”

Öğrencilerimize tavsiyelerde de bulunan mezunumuz Ali Emre Öztürk şu önerilerde bulundu: “Hata yapmaktan korkmayın, deneyin deneyin deneyin eninde sonunda olur. Sevdiğiniz şeyleri yapıyorsanız mutlusunuzdur. Başarılı olmak için yaptığınız işin en iyisini yapmaya çalışın. Kendinizi bilin, kendinizi tanıyın, ne yapmayı seviyorsunuz, nasıl bir insansınız bunları bilin.”

Merve Gülser kimdir?
İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi 2012 mezunu Merve Gülser, UCLA’de Nörobilim ve Tiyatro okuduktan sonra, UCLA ve Stanford’da Bilişsel Nörobilim ve Psikiyatri alanında akademik çalışmalar yaptı. Sonrasında araştırma alanını ürün ve kullanıcı deneyimine çevirdi. Şu an Berlin’de bir sağlık teknoloji start-up’ında keyifle çalışmaya devam ediyor.

Ali Emre Öztürk kimdir?
Lise eğitimini İTÜ GVO Ekrem Elginkan lisesinde tamamlayan Ali Emre Öztürk lise hayatı sırasında MUN kulübünde görev aldı ve 11. sınıfta seçimleri kazanarak Öğrenci Meclisi Başkanı oldu. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. Üniversite hayatı boyunca Türk Tıp Öğrencileri Birliği, MUN ve Münazara gibi öğrenci topluluklarında görev aldı, ayrıca Yeditepe Üniversitesi Sağlık Öğrencileri Birliğinde (Sanitas) başkanlık yaptı. Yeditepe Üniversitesi Diyetisyenlik, Eczacılık, Hemşirelik ve Fizyoterapi Öğrenci Birliklerini kurdu. Üniversiteden 2020 yılında Yüksek Onur Belgesiyle ile mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından COVID-19 Pandemisi sırasında İstanbul Eyüpsultan Devlet Hastanesi bünyesinde çalıştı ve Eyüpsultan COVID Aşılama merkezinin sorumlu hekimliğini yaptı.

Mart 2022’den beri Almanya’nın Baden Württemberg Eyaletinde, Christophsbad Hastanesinde Psikiyatri bölümünde doktor olarak çalışmaktadır.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat