Haberler

14.12.2022

Lise Öğrencilerimiz University Of Waterloo Yarışmasından İki Dünya Birinciliği İle Döndü

Lise Hazırlık, 9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz, University of Waterloo tarafından düzenlenen Beaver Computing Challenge yarışmasında elde ettikleri sonuçlarla gururlandırdı. 10 IB sınıf öğrencilerimiz Defne Aktaş ve Mehmet Emre Sapmaz tam puan alarak dünya birincileri arasında yer aldılar.

Lise Öğrencilerimiz University Of Waterloo Yarışmasından İki Dünya Birinciliği İle Döndü

Ekrem Elginkan Lisesi Hazırlık, 9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz, University of Waterloo tarafından düzenlenen Beaver Computing Challenge yarışmasında elde ettikleri sonuçlarla gururlandırdı.

Kodlama ve matematik alanlarından 15 çoktan seçmeli sorudan oluşan bu sınavı öğrencilerimiz büyük bir başarı ile tamamladı. Dünya genelinde 7 bin 850 kişinin katıldığı yarışmada, 10 IB sınıf öğrencilerimiz Defne Aktaş ve Mehmet Emre Sapmaz tam puan alarak dünya birincileri arasında yer aldılar.  

Bu öğrencilerimiz ile beraber Defne Köprülü, Çağla Artan, Mehmet Burak Cebeci, Asmin Kaya, Mete Reis Kızıldağ, Can Deniz Ergin ve Ahmet Can Karaarslan “Honour Roll” listesinde yer almaya hak kazandı.

Dünya genelinde ilk %25’lik dilime giren öğrencilerimiz Batın Efe Dikilitaş, Kaan Öztürkler, Erdem Tutak ve Zeynep Şen ile beraber “Certificate of Distinction” alan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyor, nice başarılar diliyoruz.  


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat