Haberler

26.10.2022

10IB Öğrencimizden Meme Kanseri Farkındalık Çalışması

10IB öğrencimiz Defne Aktaş, meme kanseri farkındalık ve bilinçlendirme ayı (ekim) dünya pembe kurdele takma günü (26 Ekim) kapsamında okulumuzda farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yürüttü.

10IB Öğrencimizden Meme Kanseri Farkındalık Çalışması

Ekrem Elginkan Lisesi 10IB öğrencimiz Defne Aktaş, meme kanseri farkındalık ve bilinçlendirme ayı (ekim) dünya pembe kurdele takma günü (26 Ekim) kapsamında okulumuzda farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yürüttü. 
 
10 IB öğrencimiz  Defne Aktaş, IB Diploma Programı (IBDP) CAS (Yaratıcılık, etkinlik, hizmet // Creativity, activity, service) kapsamında yürüttüğü meme kanseri farkındalık projesiyle ilgili şunları söyledi: "Meme kanseri, görülme oranı her yıl artan bir hastalık. Her sekiz kadından birinde ve her 100 erkekten birinde görülmesine rağmen ciddiyeti anlaşılmıyor ve toplumun bu konu hakkında yeterli bilgisi yok. Ben de bu bilinçlendirme hareketini başlatmanın en iyi yerinin okul olduğunu düşünerek böyle bir yol izledim. 4 farklı bilgi içeren poster hazırlayıp bunu okulun çeşitli yerlerine astım. Okulumdaki neredeyse herkesin yakalarına pembe kurdeleler takmasını sağlayarak meme kanseri hakkındaki farkındalığı artırmak istedim."
 
Yaşadığı topluma ve sorunlara karşı duyarlı bir birey olarak sorumluluk bilinciyle hareket ederek farkındalık projesi yürütün öğrencimizi, öğrencimizi destekleyen öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyoruz. 
 
 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat