Haberler

12.09.2022

Lise Öğrencilerimiz İçin İlk Ders Zili Bugün Çaldı

Lise öğrencilerimiz için 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili bugün çaldı. Öğrencilerimizle aramızdaki büyük özlem bugün bitti... Arılarımız yuvaya döndü!

Lise Öğrencilerimiz İçin İlk Ders Zili Bugün Çaldı

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz için 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili bugün çaldı. Arılarımız yuvaya döndü ve öğrencilerimizle aramızdaki büyük özlem bugün bitti.

Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale'nin de katıldığı törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

"Geleceğimiz için emanet aldığımız cevherleri birer mücevhere dönüştüreceğiz."
Okulumuzda gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreninin açılış konuşmasını Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar yaptı. Okul Müdürümüz konuşmasında şunları söyledi: "Özel Ekrem Elginkan Lisesi, İTÜ çatısı altında geleneklerinden öğrendiğini modern bilim ile birleştiren yüksek başarıyı ve ülkemizi daha güzel günlere taşımayı hedefleyen, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayan bir lisedir. Lisemizin hedeflerine ulaşması sizin hedeflerinize ve azminize bağlı.  Çünkü okulumuzun, daha da önemlisi ülkemizin dürüst, çalışkan, güvenilir iyi insanlara ihtiyacı var. Bunlar da ilham perisini bekleyerek gerçekleştirebileceğimiz şeyler değil. Kararlılıkla kendimiz, ailemiz ve ülkemiz için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu lisenin değerli öğrencileri bu potansiyele sahip mutlu ve çalışkan gençlerdir. Bu okul kurallarla yönetilen bir okuldur. Herkes eşittir. " 

Konuşmasında öğretmenlerimize de başarı dileklerini ileten Okul Müdürümüz şöyle devam etti: "Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, yeni umutlarla yeni bir eğitim yılına daha başlıyoruz. Her zamanki ilkelerimiz yine aklımızda: Dürüstlük, adalet, sabır, kararlılık, azim ve yaşama sevinci. Bu ilkeler ile ülkemiz için, geleceğimiz için emanet aldığımız cevherleri birer mücevhere dönüştüreceğiz. Sizler bu iş için seçilmiş ve bu okulun gururu olan değerli öğretmenlersiniz."

"Ne mutlu İTÜ’lüyüm diyebilene…”
Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanarak bizleri gururlandıran Ekrem Elginkan Lisesi 2022 Mezunumuz Mete Alp Alpargun, 2022 Mezunlarımız adına yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Karşınıza; hayatının belki de en güzel 5 yılını bu güzel binada geçirmiş, İTÜ’lü olmanın özelliklerini damarlarındaki kana kadar işlemiş biri olarak çıkıyorum. İTÜ’de okumanın bana kattıklarını gün geçtikçe daha da iyi anlıyorum. Sıradan bir öğrenciydim. İTÜ, geçtiğimiz 5 sene içinde benden bu sıradanlığı alıp karakterimi olumlu yönde geliştirerek; beni her ortamda kendini belli eden, nerede ne yapmasını bilen, Atatürkçü, vatanını milletini seven bir üniversite öğrencisi yaptı. Hem de sağladığı akademik destek ile hayal bile edemeyeceğim üniversite olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi yaptı. İTÜ kültürüne sahip çıkın. Veda günleri, etkinlikler, şenlikler düzenleyin. Her dönem kendinden önceki dönemin yaptıklarını geliştirip daha iyisini yapsın. Bu okulun her öğrencisi kendisinden küçüklere örnek olsun. Bir İTÜ kalitesi var. Bu kaliteyi koruyacak ve sonraki yıllara taşıyacak olan sizlersiniz. Ne mutlu İTÜ’lüyüm diyebilene…”

Törenimiz, 2022 Mezunlarımızın üniversite yerleştirme sonuçlarının yer aldığı video gösterimi ile sona erdi.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat