Hakkımızda

OKUL MÜDÜRÜMÜZDEN


Özel Ekrem Elginkan Lisesi, İTÜ çatısı altında geleneklerinden öğrendiğini modern bilim ile birleştiren yüksek başarıyı ve ülkemizi daha güzel günlere taşımayı hedefleyen, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayan bir lisedir.

Huzurlu, öz güvenli, cesur, umutlu ve farkındalığı yüksek gençlerin eğitim gördüğü lisemizde öğrencilerimizi hayata hazırlamaya devam ediyoruz. Sadece kazanmak değil amacımız aynı zamanda çevremizdeki dünyanın da farkında olabilmek. Bizim mühendise, doktora, avukata ne kadar ihtiyacımız var ise sanatçıya, zanaatkara, yazara, çizerek, düşünerek, bilim adamına, sporcuya da ihtiyacımız var. Bu yüzden yaptığımız işin en iyisini keyifle yapmalıyız ki başarılı ve huzurlu olabilelim. 

 Lise yılları süresince bizler velilerimize gençlerle yaşamanın temel felsefesini, akademik yaşamın üstesinden gelmeyi ve çocuklarla mutlu bir lise yaşamı geçirebilmeleri için destek vereceğiz. Öğrencilerimize ise başta iyi insan olmak, hayata tutunabilmek ve iyi bir gelecek planı yapmak konusunda rehberlik edeceğiz. 

Ulusal ve uluslar arası alanda öğrencilerimizi akademik ve sosyal gelişimlerini tamamlamak için profesyonel bir akademik kadro ile bu eğitim ve öğretim yılında da öğrencilerimiz ile var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgi ve saygılarımla

Serap Sarıgül Hazar

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat