Haberler

19.03.2021

Matematik, Fizik ve Biyoloji Alanında 5 Projeyle TÜBİTAK Bölge Finalindeyiz!

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, Matematik, Fizik ve Biyoloji Alanında hazırladıkları 5 Proje ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı.

Matematik, Fizik ve Biyoloji Alanında 5 Projeyle TÜBİTAK Bölge Finalindeyiz!

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçlarına göre matematik, fizik ve biyoloji branşlarında hazırladıkları 5 projeyle İstanbul Avrupa Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı. 

25-26 Mart tarihleri arasında çevrim içi ortamda gerçekleştirilecek İstanbul Avrupa Bölge Sergisinde projelerini sergileyecek olan öğrencilerimiz TÜBİTAK tarafından oluşturulan jüriye projelerinin sunumunu gerçekleştirecek. 

3 Fizik Projesi ile Tübitak Bölge Finalindeyiz
12. Sınıf öğrencimiz Yaman Gökbayrak, Danışman Öğretmeni Gürkan Odabaş ile fizik alanında hazırladığı “Sıvıların Hacminin Optik Yöntemle Tespit Edilmesi” konulu projesiyle, 10. sınıf öğrencilerimizden Şevval Irmak Eren- Ada Tan Atılgan’ın Danışman Öğretmeni Gürkan Odabaş ile fizik alanında hazırladığı “Atmosferdeki Nemin Suya Dönüştürülmesi” projesiyle, 11. sınıf öğrencilerimizden Defne Ayaz'ın Danışman Öğretmeni Cem Uludağ ile fizik alanında hazırladığı "Kuzeyinden Güneyine Boğazın Tuzu" projesi ile bölge finalinde yer alacak.    

Öğrencilerimiz Matematik ve Biyoloji Alanında 2 Projeyle Okulumuzu Temsil Edecek  
12. sınıf öğrencilerimizden Nagehan Daşıyıcı, Danışman Öğretmeni Ayça Ergin ile biyoloji alanında hazırladığı “Gluten Tüketiminin Bilişsel İşlev Üzerindeki Etkisinin Suriye Hamsterları (Mesocricetus Auratus) Üzerinde İncelenmesi” konulu projesiyle, 12. sınıf öğrencilerimizden Hüseyin Bartu Can’ın Danışman Öğretmeni Ali Mesut Meral ile matematik alanında hazırladığı, “Kıyı Şeridi Paradoksu ve Fraktal Boyutla İlişkisi” projesiyle TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Sergisinde okulumuzu temsil edecek. 

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutluyor, bölge finallerinde başarılar diliyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat