Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

24.02.2020

Matematik, Fizik ve Tarih Alanında 4 Projeyle 51. Tübitak Bölge Finalindeyiz

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, Matematik, Fizik ve Tarih Alanında hazırladıkları 4 Proje ile TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı.

Matematik, Fizik ve Tarih Alanında 4 Projeyle 51. Tübitak Bölge Finalindeyiz

İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçlarına göre Matematik, Fizik ve Tarih branşlarında hazırladıkları 4 projeyle İstanbul Avrupa Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı. 23.528 öğrenci ve 15.273 proje başvurusu arasından Bölge Sergisine katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz, 9-11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul Avrupa Bölge Sergisinde projelerini sergileyecek, TÜBİTAK tarafından oluşturulan jüriye projelerinin sunumunu gerçekleştirecek.

Öğrencilerimizden Duru Tüzün ve Nil Maden, Matematik öğretmeni Derya Haseki danışmanlığında, Algoritma/Mantıksal temasından yola çıkarak hazırladığı, “Minimum Maliyet İle Çadır Tasarımı” projesi ile 51. TÜBİTAK Bölge Finalinde yarışacak.

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencimiz Ali Celal Genç, Fizik Öğretmeni Cem Uludağ danışmanlığında nanoteknolojik malzemelerden yararlanarak Fizik alanında hazırladığı, “Elektriği Boşa Harcama” projesi ile okulumuzu bölge finalinde temsil edecek.

Tarih alanında iki projeyle katılacağımız 51. Tübitak Bölge Finali Sergisinde, öğrencimiz İlhan Akmanoğlu, danışmanı Tarih Öğretmenimiz Serhat Ünsal gözetiminde hazırladığı, “Tuna Kıyısında Türk Varlığının Kaybolmaya Yüz Tuttuğu Şehir: Rusçuk” projesi ile yer alacak. Tarih alanında proje sergisinde okulumuzu temsil edecek bir diğer projenin sahibi Lise öğrencimiz Rana Nermin Coşkun, Tarih Öğretmeni Serhat Ünsal danışmanlığında hazırladığı, “Okullarda Tarih Öğretiminde Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” projesiyle İstanbul Avrupa Bölge Sergisinde yer alacak.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat