Haberler

10.11.2020

10 Kasım’da Atamızı Özlemle Andık…

Atamızı, aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı, minnet ve özlemle andık.

10 Kasım’da Atamızı Özlemle Andık…

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenen törenimiz Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar ve öğrencilerimizin Atatürk Anıtı’na çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Sunuculuğunu öğrencilerimizden Ateş Balsoy’un yaptığı törende Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar’ın konuşmasının ardından Ela Sayar, yazmış olduğu yazıyla Atamıza olan hislerimize tercüman oldu. Mahya Su Aydın, okuduğu şiirle duygusal anlar yaşattı. Gamze Bal ve Işıl Ayrancı, Atatürk’ten anılar seslendirdi.

Ayşe Melis Bayraktar’ın piyano ezgileri ve Lal Çinici’nin seslendirdiği şarkı ile devam eden törenimiz Şişli Atatürk Müzesi’nin online ortamda gezilmesiyle son buldu.

Törenimiz online ortamda ve youtube kanalında canlı olarak yayımlandı. Yayını izlemek için tıklayın. 

Bir 10 Kasım sabahında, Dolmabahçe’de esen yaman bir rüzgâr, büyük önderimizin beden olarak, sadece beden olarak aramızdan ayrılışını haber veriyordu.  Oysa onun sesi, onun düşünceleri hâlâ kulaklarımızda, içimizde… Umutluyuz, güçlüyüz. Onun aydınlığıyla hep huzurluyuz.

 Minnetimiz ilelebet…


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat