Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

30.12.2020

İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Gamze Biran ile Sürdürülebilir Yaşamı Konuştuk

İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Gamze Biran ile instagram hesabımızdan gerçekleştirdiğimiz canlı yayında, "Sosyal Medya, Tüketim Kültürü ve Sürdürülebilir Kaynakların Doğru Kullanımı" konusunu konuştuk.

İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Gamze Biran ile Sürdürülebilir Yaşamı Konuştuk

Ekrem Elginkan Lisesi, Humanity Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında gerçekleştirilen ve Müdür Yardımcımız Özlem Türkarslan Moderatörlüğünde  “Sosyal Medya, Tüketim Kültürü ve Sürdürülebilir Kaynakların Doğru Kullanımı" konusunun konuşulduğu instagram canlı yayınında İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Gamze Biran’ı ağırladık.

Ekrem Elginkan Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, “Ekolojik Sürdürülebilirlik”, “Dünyayı Nasıl Koruruz” ve “Sıfır Atık” konularında Birleşmiş Milletlerin 17 temel hedefini benimseyerek uzun zamandır yürüttüğü çalışmaların ardından 2021 yılını “Sürdürülebilirlik” yılı ilan etti.  Bu çerçevede, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımına yönelik olarak yıl boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin ilkini İTÜ İşletme Mühendisliği Mezunu Gamze Biran ile bugün gerçekleştirdik. 

Gündemimiz her ne kadar koronavirüs olsa da dünyayı bekleyen asıl tehlikenin plastik atıklar, kirlenen hava ve su kaynakları ile iklim krizi olduğu bilinciyle farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz söyleşide, bireysel çabanın önemi vurgulanırken, atılan her adımın yaşadığımız gezegenin yaralarını sarmak adına toplumda bir farkındalık yaratacağı ifade edildi.

Ekrem Elginkan Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz, 2 yıldır kaynağında ayrıştırma, plastik kullanımının azaltılması ile ilgili eğitimleri alıyor. Bunun yanı sıra okul sınıflarımızda plastik atık azaltmak adına kantinde pet şişe su satışı yapılmamakta, sınıflardaki ve ofislerdeki çöp kutularını kaldırılarak çöplerin okul koridorlarımızda yer alan ayrıştırılmış çöp kutularına atılması uygulamasıyla sürdürülebilir yaşam  adımları ile farkındalık yaratılması sağlanıyor.  

 

Canlı yayını izlemek için tıklayınız. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat