Haberler

30.10.2020

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ülkemizin kuruluşunun ve ulusumuzun var oluşunun tarih sayfalarına yazıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çevrim içi törenle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ülkemizin kuruluşunun ve ulusumuzun var oluşunun tarih sayfalarına yazıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çevrim içi törenle kutlandı. Törenimiz, 29 Ekim sabahı saat 10.00’da İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin coşkulu katılımıyla gerçekleştirildi. 

Sunuculuğunu Zeynep Erhan’ın yaptığı törenimiz İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürümüz Sayın Serap Sarıgül Hazar’ın konuşmasıyla devam etti. Selin Aytar, Naz Nural ve Defne Ayaz’ın birlikte seslendirdikleri Cumhuriyet Marşı’nı Setenay Yalçın’ın kendi duygularını paylaştığı konuşması izledi. Kerem Odabaşı’nın piyano dinletisinden sonra  öğrencilerimizin “Cumhuriyet Biziz” temalı resim sergisinden kareleri, Naz Nural’ın Türkiye yansıları eşliğinde okuduğu memleket sevgisi temalı şiirler takip etti. Ardından Defne Ayaz’ın seslendirdiği Cumhuriyet Valsi ile törenimiz sona erdi. 

İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan Lisesi öğretmen ve öğrencileri olarak bizler, Cumhuriyet ideallerini gerçekleştirmek için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Bizler, cumhuriyet devrimlerimizi yücelterek bir meşale gibi nesilden nesile devredeceğiz. Bizler bu vatanın, demokrasinin ve özgürlüklerimizin devamını sağlamak için sorumluluk almaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü, kutlu olsun!

 






Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat