Haberler

26.02.2020

Liseler Arası Sosyal Sorumluluk Sempozyumuna 3. Kez Ev Sahipliği Yaptık!

İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi Humanity Sosyal Sorumluluk Kulübümüz tarafından, “Değişiyoruz, Değiştiriyoruz” sloganıyla lise düzeyinde öğrencilerin sosyal sorumluluk farkındalıklarına katkı sağlamak amacıyla, 9 yıldır düzenlenen Liseler Arası Sosyal Sorumluluk Sempozyumuna bu yıl 3. kez ev sahipliği yaptık.

Liseler Arası Sosyal Sorumluluk Sempozyumuna 3. Kez Ev Sahipliği Yaptık!

Ekrem Elginkan Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve İstanbul'daki çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu, lise yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı sempozyumumuz tüm gün yoğun bir programla sürdü.

Lise öğrencileri arasında duyarlılığı arttırmak ve toplumsal konulara karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen sempozyuma, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki ve İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar ana konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından 7 farklı konuyla ilgili çalışmalar yapan birbirinden farklı 9 Sivil Toplum Kuruluşu, kendilerini ve çalışmalarını kısaca tanıtan sunumlar gerçekleştirdi.

İlk oturumun ardından okul bahçemizde patili dostlarımız kurulan Farmina aracında porsiyonluk mama dağıtımı yapıldı.

Sempuzyumuzun ikinci bölümü ise 9 Sivil Toplum Kuruluşu tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmaları ile devam etti. Sempozyumumuza katılan öğrenciler bu oturumlarda istedikleri iki dernek ile çalıştı ve onları daha yakından tanıma ve bir lise öğrencisi olarak neler yapabileceğini öğrenme fırsatı elde etmiş oldu.

Kadir Has Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arzu Erdem, öğrencilerin atölye çalışmaları ile eş zamanlı olarak öğretmenler için gerçekleştirilen seminerde, sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Sosyal Sorumluluk bilinci ile gerçekleştirilen etkinliğimizde atık yemekler öğrencilerimiz tarafından patili dostlarımız için ayrıştırıldı; yeni atıklar oluşturmamak adına katılım sertifka ve broşürleri basılmayarak dijital ortamda katılımcılarla paylaşıldı.

Sempozyuma katılan UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki ve İstanbul Gençlik Platformu Başkanı Doğa Can Coşar’a, Kadir Has Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arzu Erdem’e ve katkıda bulunan İstanbul Gençlik Platformu’na, İhtiyaç Haritası’na, Yeryüzü Derneği’ne, Kurtaranev’e, LÖSEV’e, Tohum Otizm Vakfı’na, El Ele Eğitim ve Kültür Derneği’ne, Kodluyoruz Derneği’ne ve BuPaws’a, ayrıca katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederiz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat