Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

12.02.2020

İTÜRoBee Robot Takımımız Vex Robotics Turnuvasındaydı

Ekrem Elginkan Lisesi Robotik Takımımız, İTÜRoBee Vex Robotics Yarışması İstanbul Bölgesel Turnuvasında İTÜ GVO'yu başarıyla temsil etti.

İTÜRoBee Robot Takımımız Vex Robotics Turnuvasındaydı

Okulumuz Robotik Takımı İTÜRoBee, Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Vex Robotics Yarışması İstanbul Bölgesel Turnuvasında İTÜ GVO'yu başarıyla temsil etti. 

Turnuva kapsamında, önceden belirlenmiş kurallara uygun şekilde yaptıkları robot ile Vex Turnuvasında okulumuzu temsil eden Robotik Takımımız İTÜRoBee sıra dışı bir deneyim yaşadı. İlk defa katıldıkları resmi bölgesel turnuvada öğrencilerimiz, çeyrek finalde elenmiş olsalar da  kazandıkları deneyim ve tecrübe ile geleceğin mühendisleri olma konusunda emin adımlar attılar.

Vex Robotics gibi robot yarışmaları sayesinde öğrencilerimiz; problem çözmeyi, görevleri paylaşmayı ve zorlukların üstesinden gelmeyi takım arkadaşları ve mentörler ile fikir paylaşımları yaparak birlikte başardılar. STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) oluşumu için ilgi ve gayret gösterdiler. Robotu tasarlayıp, inşa edip, kodlama yaparak STEM dilini konuşmayı, kritik düşünmeyi öğreniyor. 

Vex Robotics yarışması son dünya finalinde yarışan 30.000 öğrenciyle birlikte Guinnes Rekorlar kitabına “Dünya’nın en büyük robot yarışması” olarak girdi. Vex Robotics turnuvasında tasarlanan robotlar dokunmatik ekranlı programlanabilir bir beyin, güçlü motorlar, titreşim motoruna sahip joystick ve görüntü işleme yapan kamerası vision sensörlerden oluşuyor. 

Robot takımımız kazandıkları tecrübe ile robotlarını geliştirerek yıl içinde düzenlenecek diğer Vex Turnuvalarına da katılmaya devam edecek. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat