Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

09.06.2023

TÜBİTAK Matematik Projesi Türkiye 3.'sü Lisemizden

11. sınıf öğrencimiz Onur Kaan Genç, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinden 3.'lük ödülü ile döndü.

TÜBİTAK Matematik Projesi Türkiye 3.'sü Lisemizden

Ekrem Elginkan Lisesi 11. sınıf öğrencimiz Onur Kaan Genç, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinden 3.'lük ödülü ile döndü.

Öğrencimiz Onur Kaan Genç, danışman öğretmeni Süheyl Doğan ile birlikte hazırladığı "Işının Kare İçindeki Rotası" adlı Özgün Algoritma Tasarımı projesi 54. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde matematik alanında Türkiye 3.'sü oldu. ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirilen sergide hafta boyunca projesini ziyaretçilere anlatan öğrencimiz, jüriye yaptığı proje sunumunu da başarıyla gerçekleştirerek Türkiye Üçüncülüğü ödülünü kazanan isim oldu. Ankara'da gerçekleştirilen ödül töreninde sahneye çıkan öğrencimize 3.'lük madalyası, başarı sertifikası ve para ödülü takdim edilirken,  öğrencimiz elde ettiği bu başarıyla 2024 yılında gireceği YKS'de önemli bir avantaj elde etti. Öğrencimizin YKS'de yanıtlayacağı matematik soruları 0.13 ekstra katsayıyla çarpılacak ve bütün burs olanaklarından yararlanacak.

Önceki yıllarda TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalinden farklı branşlarda hazırlanan birçok projeyle birincilik ödülü kazanan Ekrem Elginkan Lisesinin Türkiye Finalinde elde ettiği en yüksek ilk dereceyi okulumuza kazandıran öğrencimizle gurur duyuyoruz.
 
Hazırladığı projeyle İTÜ GVO adını başarıyla temsil eden ve bilimsel alanda elde ettiği dereceyle gururlandıran öğrencimiz Onur Kaan Genç'i, danışman öğretmenimiz Süheyl Doğan'ı, öğrencimizin başarısında emeği olan tüm öğretmenlerimizi ve öğrencimizin ailesini kutluyor, nice başarılar diliyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat