Haberler

04.05.2023

Lise Öğrencilerimiz University Of Waterloo Pascal-Cayley-Fermat Sınav Sonuçlarıyla Gururlandırdı

Lise öğrencilerimiz, Uluslararası Pascal-Cayley-Fermat Matematik sınavlarında ortaya koydukları başarılı performansla dünya çapında yüzde 25'lik dilime girerek madalya ve başarı sertifikası kazandı.

Lise Öğrencilerimiz University Of Waterloo Pascal-Cayley-Fermat Sınav Sonuçlarıyla Gururlandırdı

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, Uluslararası Pascal-Cayley-Fermat Matematik sınavlarında ortaya koydukları başarılı performansla dünya çapında yüzde 25'lik dilime girerek madalya ve başarı sertifikası kazandı.

University of Waterloo tarafından yaş gruplarına ve sınıflara göre kategorilendirilerek düzenlenen uluslararası Pascal-Cayley-Fermat Matematik sınavlarına giren öğrencilerimiz Dünya çapında %25’lik dilime giren öğrencilerimiz başarı sertifikası ile ödüllendirilirken, her seviyenin birincisi madalya almaya hak kazandı. 

9.sınıf öğrencilerimiz Pascal sınavında, 10.sınıf öğrencilerimiz Cayley sınavında ve 11.sınıf öğrencilerimiz Fermat sınavında okulumuzu başarıyla temsil etti.

Pascal sınavında 6 öğrencimiz başarısı sertifikası almaya kazanırken, en yüksek puan alan öğrencimiz Can Erçel okul birincisi; Cayley sınavında 11 öğrencimiz başarı sertifikası alırken öğrencimiz Erdem Tutak okul birincisi; Fermat sınavında ise 23 öğrencimiz başarı sertifikası aldı, birinciliği Ali Çınar Boyraz, Ahmet Tuna Barlas ve Çağan Efe Gürcan paylaştı. 

Sınava giren tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat