Haberler

17.10.2023

Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Buluştu

Öğrencilerimiz, 2021 Mezunumuz Nur Dilara Avcı ve 2022 Mezunumuz Mete Alp Alpargun "Ekrem Elginkan Lisesinde 12. Sınıf Olmak" konulu söyleşide bir araya geldi. Mezunlarımız, söyleşide lise yaşamlarını ve 12. sınıfta üniversite hazırlık tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Öğrencilerimiz Mezunlarımızla Buluştu

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, 2021 Mezunumuz Nur Dilara Avcı ve 2022 Mezunumuz Mete Alp Alpargun "Ekrem Elginkan Lisesinde 12. Sınıf Olmak" konulu söyleşide bir araya geldi.  Mezunlarımız, söyleşide lise yaşamlarını ve 12. sınıfta üniversite hazırlık tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Kriz yönetimini öğrenip geleceğinizi inşa edin!
Boğaziçi Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan İTÜ GVO EEL'21 Mezunumuz Nur Dilara Avcı, 12. sınıftaki üniversite hazırlanma sürecini bir kriz yönetimi olarak gördüğünü ve bu sürecin iyi yönetilmesi gerektiğine işaret ederek şunları söyledi: "Hepimiz yetişkin insanlarız ve bu süreci iyi yönetmemiz gerekiyor. Bunu öğrenmek için üniversite hazırlık süreci önemli bir tecrübe. Üniversitede başka zorluklarla karşılaştığınızda bu süreçte öğrendiğiniz kriz yönetimi size önemli bir yol gösterici olabiliyor." 
 
Tavsiyelerde de bulunan mezunumuz Nur Dilara Avcı, "İlk dönem ruhsal olarak biraz daha sakinken, okumak istediğiniz üniversite ve bölüm ile ilgili araştırma yapmanızı öneriyorum. Hangi dersler var, mezunları nerelerde ve neler yapıyorlar gibi araştırmalar yapın. Üniversitelerin kariyer günlerini yakından takip edin. Geleceğinizi inşa edin." dedi. 
 
Üniversite hazırlık sürecinde kararlı ve planlı olmak çok önemli! 
Boğaziçi Üniversitesinde Makine Mühendisliği bölümünde okuyan İTÜ GVO EEL'22 Mezunu Mete Alp Alpargun, konuşmasında kararlı olmanın önemine dikkat çekerek şunları söyledi: "Üniversite hazırlık sürecinde kararlı olmak ve ne istediğini biliyor olmak çok önemli. Bunun yanı sıra planlı bir şekilde çalışırsanız istediğiniz neticeye daha kolay ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanında eksiklerinizin farkında olmanız ve bu eksikleri kapatmak için çalışıyor olmanız gerekli. Öğretmenlerimiz bize bu süreçte çok destek oldular. Anlamadığımız bir şey olduğunda arkadaşlarımızla toplanıp ya da bireysel olarak öğretmenlerimizi boş bulduğumuzda yanlarına gidiyor sorularımızı soruyorduk."
 
Üniversite hazırlık sürecinde okuldaki arkadaşları ile olan ilişkilerine de değinen Alpargun, "Arkadaşlarımızl aramızdaki rekabet tatlı bir rekabetti. Birbirimizden destek alıyor, birbirimizi motive ediyorduk. O beni geçecek gibi bir kaygımız yoktu. Bunun da sınav sürecined olumlu bir motivasyon yarattığını düşünüyorum."  
 
Söyleşide kısa bir konuşma yapan Okul Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar şunları söyledi: "Hepiniz çok iyi kalplere sahipsiniz. Sizlere çok güveniyorum. Kendi potansiyelinizi açığa çıkarmanızı istiyoruz. Potansiyelini göre hepinizin iyi ve sizleri mutlu edecek sonuçlar elde edeceğine inanıyorum." 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat