Haberler

02.10.2023

Öğrencilerimiz Yaşasın Cumhuriyet Sergisini Gezdi

11 IB Sınıfı öğrencileri İstanbul Eminönü'nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi'nde açılan “Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları” sergisini gezdi; Atatürk döneminde gerçekleştirilen ekonomik ve toplumsal devrimlerin yarattığı etkileri bir kez daha anlama şansı yakaladılar.

Öğrencilerimiz Yaşasın Cumhuriyet Sergisini Gezdi

Ekrem Elginkan Lisesi 11 IB Sınıfı öğrencileri İstanbul Eminönü'nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi'nde açılan “Yaşasın Cumhuriyet! Atatürk Döneminde İktisadi Bağımsızlığın İlk Adımları” sergisini gezdi; Atatürk döneminde gerçekleştirilen ekonomik ve toplumsal devrimlerin yarattığı etkileri bir kez daha anlama şansı yakaladılar.
 
Öğrencilerimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferle taçlanmazsa sonuç kalıcı olamaz” sözünden alınan ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle hazırlanan bu sergide, Atatürk döneminin üretim ve sosyal hayatını yansıtan fotoğraflar, kartpostallar, belge ve nesneler, madalyon ve rozetlerden oluşan 2.500’ü aşkın objeyi inceleme fırsatı buldu. 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat