Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Hakkımızda

BAĞIŞÇILARIMIZ


Elginkan Topluluğu’nu kuran Elginkan ailesi mensuplarından Cahit Elginkan kardeşlerin üniversite eğitimleri çalışma alanlarının belirlenmesinde ve Elginkan Topluluğu’nun temellerinin atılmasında önemli bir rol oynar. İstanbul Teknik Üniversitesinde eğitimlerini tamamlayan Hüseyin Ekrem Elginkan 1948’de Makine Yüksek Mühendisi, Cahit Elginkan ise 1950’de İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun olurlar.

Elginkan kardeşler Anadolu’ya açılan ilk müteahhitler olarak tanınırlar. 1957’de Ekrem, Cahit ve babaları Ahmet Elginkan’ın isimlerinin baş harflerinden alınarak isimlendirilen E.C.A. Presdöküm AŞ’yi  tesis ederek sanayi alanına adım atarlar. 

1954 yılında Anne Ümmehan Elginkan, H. Ekrem Elginkan ve Cahit Elginkan; Elginkan Vakfı’nın kurulma kararını alır. Vakıf ile hedeflenen Elginkan Topluluğu’nun ebediyyen yaflaması ve milletine hizmet edebilmesidir.

Bugün çeşitli sektörlerde yaklaşık 3 bin çalışanı ve 19 şirketi ile faaliyet gösteren Elginkan Topluluğu’nun kurucusu Sayın Ekrem Elginkan 2 Nisan 1999 tarihinde ebediyete intikal etmiştir. 

Bağışçımız saygıdeğer Ekrem Elginkan’dan aldığımız emaneti Elginkan Ailesinin bizlere ışık tutan ilkelerini inanç ve gururla taşıyoruz.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat