Haberler

30.12.2019

Lise Öğrencilerimize Sanatsal Yaratıcılık Ödülü

Özel Ekrem Elginkan Lisesi Destination Imagination Kulübü öğrencilerimiz ICC İstanbul Anlık Görev Şenliğinde elde ettiği başarılı sonuçlarla sevindirdi.

Lise Öğrencilerimize Sanatsal Yaratıcılık Ödülü

Özel Ekrem Elginkan Lisesi Destination Imagination Kulübü öğrencilerimiz ICC İstanbul Anlık Görev Şenliğine katılarak okulumuzu başarıyla temsil etti ve “Sanatsal Yaratıcılık” ödülü ile döndü. 

Öğrencilerimizden Selen Gülener, Ayla Duru Kumbaracı, Gamze Bal, Melek Zeynep Yılmaz, Sena Şen ve Ece Sever’den oluşan DI Takımımız danışman öğretmenleri Meltem İşcan, Burçin Değirmen ve Şafak Erim ile katıldıkları Anlık Görev Şenliğinde dört ayrı “Instant Challenge” için zamanla yarışıp yaratıcılıklarını kullanarak çözüm önerisi sundular. 

Program süresince anlık görev çözümlerine katkısı olacak atölye çalışmalarının yanı sıra sürpriz etkinliklerle de karşılaşan DI Takımı’mız, ebrudan seramik yapımına kadar çeşitli etkinliklerin tadını çıkararak eğlenceli bir gün geçirdi. 

Etkinliklerin tamamlanmasının ardından düzenlenen kapanış töreninde takımımız, sundukları anlık görev çözümleriyle “Sanatsal Yaratıcılık” ödülünü alarak gurur dolu anlar yaşadılar. 

İstanbul’daki çok sayıda okuldan öğrencinin katıldığı ICC İstanbul Anlık Görev Şenliği, 28 Aralık 2019’da FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsünde gerçekleştirildi. 

Öğrencilere; yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazandırmayı amaçlayan okulumuz Destination Imagination Kulübü de bu etkinliğin katılımcılarındandı. 

Destination Imagination nedir? 
Destination Imagination, okul eğitiminin yanı sıra günlük hayatta karşılaşılabilecek basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılık kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi hedefleyen, uluslararası bir organizasyondur. Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olarak kabul edilen Destination Imagination’ın Türkiye temsilciliği tarafından her yıl organize edilen ulusal turnuvadan önce bölgesel Anlık Görev Şenlikleri düzenlenmektedir.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat