Duyurular

27.03.2023

Yazar Barış Müstecaplıoğlu Öğrencilerimizle Edebiyat Söyleşisinde Bir Araya Gelecek

Lise öğrencilerimiz, 18. Okuyan Okuryazar Kitap Okur Söyleşileri kapsamında "Osmanlı Cadısı" romanının yazarı Barış Müstecaplıoğlu ile 28 Mart Salı günü saat 09.45'de Lise Çok Amaçlı Salonda yapılacak etkinlikte bir araya gelecek.

Yazar Barış Müstecaplıoğlu Öğrencilerimizle Edebiyat Söyleşisinde Bir Araya Gelecek

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz 18. Okuyan Okuryazar Kitap Okur Söyleşileri kapsamında "Osmanlı Cadısı" romanının yazarı Barış Müstecaplıoğlu ile bir araya gelecek. 

Barış Müstecaplıoğlu uçan arabalarla leventleri, robotlarla semazenleri sıradışı bir kurguda buluşturduğu Osmanlı Cadısı romanı şu şekilde gelişiyor; Osmanlı sularında sefere çıkan Haymanalı Süleyman Paşa denizin ortasında büyüleyici güzellikte bir kız bulur. İdaresindeki Şahmeran kalyonunun sulara gömüldüğü büyük bir fırtınanın sonunda sadece ikisi hayatta kalır. Paşanın Ayşe adını verdiği ve giderek tutkuyla bağlandığı bu kızı korumasının tek yolu onu bir Mevlevi dergâhında saklamaktır. Ama gizem ve sürprizlerle dolu Ayşe burada güvende olacak mıdır?

İstanbul Şehir Cumhuriyeti'nin iki yüz katlı megakulelerinden birinde yaşayan özel dedektif Kemal hayatını cehenneme çeviren sıradışı bir hastalıktan mustariptir. Bir gün kapısına gelen varlıklı bir müşteri, isteklerini yerine getirdiği takdirde onu bu illetten kurtarabileceğini söyler. Kemal'in bir cinayeti çözmek için yeraltındaki İstanbul Eşitlik Hareketi'ne sızması gerekmektedir.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat