Duyurular

25.02.2022

Edebiyatımızın Usta Kalemi Yaşar Kemal'i Teneke Romanıyla Anacağız

Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz, aramızdan ayrılışının yedinci yıl dönümünde Edebiyatımızın usta kalemi Yaşar Kemal için bir anma etkinliği gerçekleştirecek. Yaşar Kemal'in eşi Semiha Baban ise onur konuğu olarak etkinliğimizin açılış konuşmasını yapacak.

Edebiyatımızın Usta Kalemi Yaşar Kemal'i Teneke Romanıyla Anacağız

Anadolu'nun Homeros'u olarak adlandırılan edebiyat dünyamızın usta ismi Yaşar Kemal,  aramızdan ayrılışının 7. yıl dönümünde lise öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirecek etkinliklerle anılacak. Yaşar Kemal'in eşi Semiha Baban da anma törenimize onur konuğu olarak katılacak. 

Öğrencilerimiz Yaşar Kemal'in kaleme aldığı Teneke, Sevmek Sevinmek İyi Şeyler adlı kitaplarının eleştirel okumasını gerçekleştirecek, yaptıkları eleştirel okumalar kapsamında öğrenciler Teneke romanından yola çıkarak  feodal düzen, çevre ve yoksulluk gibi küresel sorunlar hakkında; Sevmek Sevinmek İyi Şeyler üzerine adlı eser bağlamında ise baskı,otorite, sansür konularında kısa sunumlar hazırlayacak.

Önceki yıllarda gerçekleştirilen “Yaşar Kemal'in İzinde Çukurova” projesinde görev alan ve şu an İTÜ’de üniversite eğitimine devam eden mezunumuz Naz Uçar da etkinliğimize konuk olarak katılacak, gerçekleştirilen projede edindiği tecrübeleri öğrencilerimizle paylaşacak. 

Etkinliğimiz öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımına yönelik olarak 28 Şubat Pazartesi günü saat 09.45'de zoom platformunda gerçekleştirilecek.  


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat